Haberler

29 Mayıs 2015

TİKA’dan Kosova Genç Birlik Derneği’ne Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kosova’daki gençlere, özellikle de soydaşlarımıza yönelik etkinlikler düzenleyen Genç Birlik Derneği’ne ekipman desteği verildi.

Toplumsal iletişimin artırılmasında önemli bir araç olan sivil toplum kuruluşlarının desteklenmesi doğrultusunda Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı  (TİKA) Kosova’da sivil toplum kuruluşlarının gelişimine yönelik projelerine bir yenisini daha ekledi.  2009 yılında kurulan ve kuruluşundan bu yana soydaşlarımız başta olmak üzere Kosova’daki gençlere yönelik çeşitli etkinlikler düzenleyen Genç Birlik Derneği’ne ekipman desteğinde bulunuldu.

18 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştirilen teslim töreninde konuşan TİKA Kosova Koordinatörü Eyüp Yavuz ÜMÜTLÜ, diğer alanlarda olduğu gibi sivil toplum kuruluşlarının fiziki koşullarını iyileştirmeye yönelik projelere de büyük önem verildiğini ve bu doğrultuda Genç Birlik Derneği’ne ekipman desteğinde bulunulduğunu vurguladı. Ayrıca ÜMÜTLÜ, TİKA tarafından sağlanan ekipmanlarla, Genç Birlik Derneği girişimi ve T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle gerçekleşecek “4.Uluslararası Türk Dünyası Gençlik Buluşması”nın daha verimli geçmesi temennisinde bulundu.

TİKA tarafından sağlanan malzeme desteğini büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını belirten Dernek Başkanı Aşim ŞAÇİR, TİKA’nın sağladığı teknik ekipmanlar sayesinde daha nitelikli organizasyonlar yapılabileceğini belirttikten sonra verdiği destekten dolayı TİKA’ya teşekkür etti. 

Sonraki Haber

TİKA’dan Arnavutluk'taki Zyber Halluli Yetimhanesi'ne Destek

TBMM Başkanı Sayın Cemil Çiçek ve eşi Sayın Gülten Çiçek’in de katılımlarıyla Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından temin edilen minibüs törenle Zyber Halluli Yetimhanesi’ne teslim edildi. TBMM Başkanı Sayın Cemil Çiçek, Güneydoğu...