Haberler

29 Mayıs 2015

TİKA’dan Arnavutluk'taki Zyber Halluli Yetimhanesi'ne Destek

TBMM Başkanı Sayın Cemil Çiçek ve eşi Sayın Gülten Çiçek’in de katılımlarıyla Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından temin edilen minibüs törenle Zyber Halluli Yetimhanesi’ne teslim edildi.

TBMM Başkanı Sayın Cemil Çiçek, Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Parlamenter Asamblesi (GDAÜ PA) toplantısına katılmak ve resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Arnavutluk’ta eşi Sayın Gülten Çiçek ile Tiran’daki Zyber Halluli Yetimhanesi’ni ziyaret etti. Türkiye’nin Tiran Büyükelçisi Hidayet Bayraktar, TİKA Tiran Koordinatörü Prof. Dr. Birol çetin ve yetkililerin hazır bulunduğu ziyarete ilgi büyüktü.

Kasım 2014’teki ziyarette gündeme getirilen araç talebi Sayıın Gülten Çiçek’in girişimiyle yerine getirilmiş olup TİKA’nın desteğiyle temin edilen minübis törenle Zyber Halluli Yetimhanesi’ne teslim edildi. Daha önce TİKA tarafından yetimhane ile ilgili gerçekleştirelen projelere dikkat çeken Sayın Cemil Çiçek ve eşi Gülten Çiçek temin edilen araç ile önemli bir ihtiyacın daha giderilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Ayrıca iki ülke arasındaki ilişkilerin her alanda artarak devam etmesi ile tarihi dostluğun daha da pekiştiğini ifade etti.

Sayın Cemil Çiçek ve Gülten Çiçek Zyber Halluli Yetimhanesindeki programın ardından basına  etkinlik hakkında kısa bir bilgilendirmede bulundular.

Sonraki Haber

TİKA ve Diyanet İşleri Başkanlığı Gazzeli 2000 Çifte Yuva Kurdu

Gazze'de Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) ortaklaşa düzenlediği toplu nikah töreninde iki bin Filistinli çift dünya evine girdi. Nikah törenine TİKA yetkililerinin yanı sıra Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı İsmail Heniyye, hareket yetkilileri...