Haberler

24 Kasım 2021

TİKA’dan Kosova’da Tecrübe Paylaşımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kosova'da “Kosova Veteriner Hekimler Odası ile Tecrübe Paylaşımı Programı” kapsamında, “Kedi ve Köpeklerde Çağdaş Cerrahi Kısırlaştırma Metotları”, “Türkiye'de Sokak Köpeklerinin Yönetimi İçin Uygulanan Politikalar ve Ötenazi Kriterleri” ile “Kedi ve Köpeklerde Ortopedik Sorunların Tedavisi” konularında Prof. Dr. Ayhan Baştan ve Prof. Dr. Kürşat Özer tarafından Kosovalı veteriner hekimlere eğitimler verildi. 

Priştine ve Gjakova belediyelerinde gerçekleşen teorik ve pratik eğitimlere Kosova’nın birçok farklı bölgesinden katılan 51 veteriner hekime program sonunda sertifikaları teslim edildi.

Eğitim programında açılış konuşması yapan TİKA Priştine Program Koordinatörü Cihan Dinçer, TİKA’nın Kosova’da özellikle eğitim, sağlık ve tarım alanlarında birçok projeye imza attığını ve gelecekte de farklı projeler ile Kosova’nın kalkınmasına destek vermeye devam edeceğini ifade etti. Uygulanan projeler arasında bugün başlayacak olan eğitim programı gibi ülkemizin bilgi ve tecrübesini paylaştığı projelerin de yer aldığını vurgulayan Dinçer, Kosova Veteriner Hekimler Odası ile birlikte daha önce benzer eğitim programlarının düzenlendiğini ve eğitimlerin son derece faydalı olduğuna yönelik geri dönüşler alındığını, bu yüzden veteriner hekimlerin ihtiyaç duyduğu farklı bir alanda teorik ve pratik dersleri kapsayan bir tecrübe paylaşımı programı ile işbirliğine devam edildiğini belirtti.

İşbirlikleri için Kosova Veteriner Hekimler Odası ile Prof. Dr. Ayhan Baştan ve Prof. Dr. Kürşat Özer’e teşekkürlerini sunan Dinçer, başarılı bir eğitim programı olması temennisinde bulundu.

Sonraki Haber

TİKA'dan Çad'da Eğitime Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Çad’da ATİ Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'ne güneş enerjili aydınlatma ve içme suyu sistemi desteği verdi. TİKA tarafından başkent Encemine’ye 450 km uzaklıktaki ATİ Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne güneş...