Haberler

05 Kasım 2021

TİKA’dan Kenya'daki Radyo'ya Teknik Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kenya Vihiga Eyaleti Radyosuna yayın kalitesinin ve kapsama alanının geliştirilmesi amacıyla teknik ekipman desteğinde bulundu.

Vihiga Eyaleti Valiliği ve Vihiga FM Radyosunda düzenlenen ekipman teslim törenine, TİKA Nairobi Koordinatörü Eyüp Yavuz Ümütlü, Vihiga Eyaleti Valisi Wilbur Ottichilo, Vihiga Eyaleti Sekreteri, Vihiga Eyaleti Halkla İlişkiler Müdürü, Vihiga Eyaleti ve Radyosu yetkilileri ile basın mensupları katıldı.

TİKA Nairobi Ofisi tarafından yürütülen Medya Kuruluşlarının Teknik Altyapılarının İyileştirilmesi Programı kapsamında uygulanan projenin teslim töreninde TİKA tarafından temin edilen, mikrofon, hoparlör, kulaklık, verici, taşınabilir dış yayın kitinin de dahil olduğu çeşitli ekipmanlar TİKA Koordinatörü Ümütlü tarafından Vihiga Eyaleti Valisi Wilbur Ottichilo’ya teslim edildi.

Teslim edilen ekipmanalar ile yayın kalitesini ve yayının kapsama alanı artırıldı. Ayrıca dış yayın kiti ile radyo stüdyosu dışında da istenen bölgede canlı yayın yapma imkanı sağlandı.

Törende konuşan TİKA Nairobi Koordinatörü Eyüp Yavuz Ümütlü, Vihiga radyosuna verilen ekipmanların radyonun teknik imkan ve kabiliyetlerini arttırmasının yanı sıra, radyoculuk ve medya konusunda tecrübe edinmek isteyen gençler için de önemli fırsatlar oluşturacağını belirtti.

Vihiga Eyaleti Valisi Wilbur Ottichilo ise verilen destekten dolayı Türkiye’ye ve TİKA’ya teşekkürlerini iletti. Vihiga genelindeki en önemli iletişim aracının radyo olduğunu belirten Ottichilo, verilen destek sayesinde halka daha rahat ulaşabileceklerini, halkın bilgilendirilmesi ve sorunların çözülmesi noktasında önemli katkılar sağlayabileceklerini ifade etti.

Sonraki Haber

TİKA, Cibuti’de Engellilere El Sanatları Atölyesi Kurdu

Cibuti Engelli Bireylerin Kültürel ve El Sanatları Kooperatifi (CACPH) Kapasite Artırımı Projesi kapsamında Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) desteği ile Cibutili engelliler yararına el sanatları atölyesi kuruldu.    Atölyenin açılış töreninde konuşan Cibuti...