Haberler

30 Haziran 2016

TİKA’dan Karadağ Polis Teşkilatına Yönelik Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile T.C. Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği projesi kapsamında, Karadağ Emniyet Müdürlüğü mensuplarına yönelik düzenlenen “Polislikte Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” konulu eğitim programı tamamlandı.

Ankara’da düzenlenen söz konusu eğitim programı kapsamında, Karadağ Emniyet Müdürlüğü’nden görevlendirilen 10 kişilik uzman polis kursiyer grubuna “Polislikte Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” konulu eğitim programı düzenlendi. Özellikle toplumda kadına yönelik şiddeti engelleme ve toplumda kadınlara yönelik ayrımcılığın önüne geçme konularında eğitimlerin verildiği program sonrası katılımcılara sertifikaları dağıtıldı.

TİKA ile Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde, Türkiye'nin güvenlik işbirliği içerisinde olduğu ülkelerdeki emniyet teşkilatları ile gelecekte gerçekleştirilecek ortak çalışmalara temel oluşturulabilecek uygun bir zemin hazırlanması, polislik uygulamalarındaki uluslararası standartların yaygınlaştırılması, bölgesel güvenlik sorunlarına koordineli ve eşgüdüm halinde mücadele anlayışının geliştirilmesi amacıyla yürütülen ''Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği Projesi'' 2013 yılından bu yana devam ediyor.

Başladığı günden bu yana Karadağ’da 14 farklı alanda eğitim programının uygulandığı söz konusu proje kapsamında, 2016 yılı temmuz ayı içerisinde  “Temel Dalgıç Eğitimi Kursu” Karadağ’da, “VIP Önemli Kişileri Koruma” konulu eğitim programı ise Türkiye’de düzenlenecek.

Sonraki Haber

TİKA’dan Sudan’da İhtiyaç Sahibi Ailelere Yardım

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Sudan’ın Güney Darfur Eyaleti’nin Nyala şehrinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere ve yetimlere ramazan yardım paketi dağıtıldı. TİKA tarafından Güney Darfur Eyaleti’nin Nyala şehrinde yaşamakta olan ailelere 1000...