Haberler

25 Nisan 2022

TİKA’dan Kamerun’daki IDP Kamplarına Gıda Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından Kamerun’un Maroua şehrindeki kamplara gıda kolisi dağıtımı gerçekleştirildi.

Kamerun’daki “ülkesinde yerinden edilmiş kişi” (Internally displaced persons/IDPs) statüsündeki zor koşullarda yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahibi ailelere TİKA tarafından 700 adet kolisi teslim edildi.

Al Hayat Derneği iş birliğinde gerçekleştirilen proje kapsamında pirinç, tuz, şeker ve sıvıyağ vb. temel gıda maddelerinden oluşan kolilerin dağıtımı Kamerun’un Uzak Kuzey bölgesine bağlı Maroua şehrinde tamamlandı. Toplam 4 binin üzerinde insanın yaşadığı 3 farklı IDP kampına yapılan yardımlar, Maroua Bogo Kaymakamlığında düzenlenen törenle ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

Kamerun’un Çad sınırında çobanlarla çiftçiler arasında yaşanan ve zaman zaman çatışmalara varan anlaşmazlıklar sebebiyle çok sayıda Kamerunlu evini terk etmek zorunda kaldı. Kamerun tarafındaki kamplarda yaklaşık 30 bin kişinin kaldığı tahmin ediliyor.

Sonraki Haber

TİKA’dan Kazakistan’da Çocuklara Bayram Hediyesi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda yaklaşık 60 Kazakistanlı çocuk için hediye dağıtıldı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında T.C. Nur-Sultan Büyükelçiliğinde düzenlenen törene...