Haberler

25 Nisan 2022

TİKA’dan Kazakistan’da Çocuklara Bayram Hediyesi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda yaklaşık 60 Kazakistanlı çocuk için hediye dağıtıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında T.C. Nur-Sultan Büyükelçiliğinde düzenlenen törene Türk ve Kazak çocuklarla bir araya geldi. TİKA tarafından Nurlu Yürek Özel Bakım Merkezinden gelen çocuklara bayram hediyeleri verildi.

Törene Büyükelçi Ufuk Ekici, Azerbaycan'ın Nur Sultan Büyükelçisi Agalar Atamoglanov'un yanı sıra Kazakistan'daki uluslararası kuruluşların temsilcileri ile büyükelçilik çalışanları ve başkent Nur Sultan'daki Nurlu Jürek Engelli Çocuklar Yurdundan çocuklar katıldı.

TİKA Nur Sultan Koordinatörü Hüseyin Hükmet Özdenoğlu yaptığı konuşmada TİKA olarak büyükelçiliğin böylesine güzel bir etkinliğinde çocuklarla bir arada bulunmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek "Yaklaşık 300'ün üzerinde hediye paketi hazırladık. Bunların 60'tan fazlasını bugün burada toplanan çocuklarımıza hediye ettik." dedi.

 

Sonraki Haber

TİKA, Moğolistan’da 2000 Aileye Gıda Kolisi Dağıttı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Ramazan dolayısıyla Moğolistan’da genelindeki farklı bölgelere ve Duha Türkleri, Tuva Türkleri, Hoton Türkleri’ne yönelik olmak üzere 2000 dar gelirli aileye gıda paketi dağıttı. TİKA, 2000 aileye gıda dağıtımı kapsamında...