Haberler

11 Nisan 2016

TİKA’dan Guyana Sağlık Bakanlığı’na İki Adet Tam Donanımlı Hasta Nakil Ambulansı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Guyana Sağlık Bakanlığı’na iki adet tam donanımlı hasta nakil ambulansı temin edildi.

TİKA Latin Amerika’da faaliyetlerine devam ediyor. Karayipler Topluluğu’na (CARICOM) ev sahipliği yapan Guyana’da sağlık alanında önemli bir proje TİKA tarafından hayata geçirildi. Başkent Georgetown’da Guyana Sağlık Bakanlığı’na iki adet tam donanımlı hasta nakil ambulansı yapılan devir teslim töreniyle yetkililere teslim edildi.

TİKA tarafından temin edilen ambulanslar, Guyana Sağlık Bakanı Hon. George Norton, Bakanlık temsilcileri ve TİKA yetkililerinin katıldığı törenle yetkililere teslim edildi.

Törende açıklamalarda bulunan Guyana Sağlık Bakanı Hon. George Norton, Sağlık Bakanlığı adına yapılan destekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Guyana’nın yaklaşık nüfusu 100 bin olan Skeldon şehrinde bulundurulacak iki ambulansın üç hastaneye hizmet vereceğini söyledi. Guyana Sağlık Bakanı Hon. George Norton, söz konusu ambulansların acil müdahalelerin geliştirilmesinde uzun yıllar hizmet edeceğini, bundan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

TİKA Kolombiya Koordinatörü Dr. Mehmet Özkan ise yapılan yardımların bir başlangıç olduğunu belirterek TİKA’nın Guyana’ya desteklerinin devam edeceğini ifade etti. 

Sonraki Haber

Türkmenistan ile Sağlık Alanında İşbirliği Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Türkmenistan’da sağlık alanında geliştirdiği proje ve faaliyetlerine, Türkmenistan Hükümeti ve Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu (UNICEF) işbirliğinde düzenlenen 0-3 yaş arasındaki bebek ve çocuklara yönelik pediatri hizmetlerinin geliştirilmesi eğitim...