Haberler

05 Ekim 2021

TİKA’dan Gürcistanlı Arıcılara Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Abhazya Özerk Cumhuriyeti Ekonomi ve Maliye Bakanlığı ile Acara Özerk Cumhuriyeti Tarım Bakanlığı işbirliğinde, ülkede arıcılık sektörünün geliştirilmesi amacıyla çiftçilere arı kovanı ve ekipman desteğinde bulunuldu.

Proje kapsamında 52 Abhazya göçmeni arıcı çiftçiye, ekipmanlarıyla birlikte 370 arı kovanı ile Acara Bölgesinde 250 arıcıya ekipman desteği sağladı.

Verilen destek ile, kapasite gelişimi, hijyenik üretim, güvenilir ve sürdürülebilir gıda güvencesinin sağlanması ve bal kalitesinin arttırılmasının yanı sıra, kırsal kalkınma amacıyla arıcılık alanında sağlanması planlanan eğitimler ile de bölgedeki arıcılık sektörünün geliştirilmesini hedefliyor.

Gürcistan Hulo Milletvekili Anzor Bolkvadze, Acara Özerk Cumhuriyeti Hulo, Keda ve Şuahevi İlçeleri yerel yöneticilerin katıldığı teslim töreninde çiftçiler, TİKA sayesinde verimliliklerinin artacağını belirterek, desteklerinden dolayı Türkiye’ye teşekkür ettiler.

 

Sonraki Haber

TİKA Gambiya’nın Acil Tıp Kapasitesine Destek Olmaya Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, T.C. Sağlık Bakanlığı ve Gambiya Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı işbirliğinde 16 Gambiyalı sağlık personeline Acil Tıp Kapasite Artırma Programı (ATKAP) kapsamında Afet ve Acil Durum Müdahalelerine Giriş (ADG+)...