Haberler

18 Nisan 2022

TİKA’dan Gürcistan’da Ramazan Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), T.C. Tiflis Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği ve Gürcistan Müslümanlar İdaresi işbirliğinde Marneuli’de 250 kişiye iftar yemeği verildi.

TİKA’nın desteğiyle Marneuli Camii’nde yaptırılan çok amaçlı salonda düzenlenen iftar programına Büyükelçi Fatma Ceren YAZGAN, Azerbaycan Tiflis Büyükelçisi Faik Kuliyev, T.C. Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla, TİKA Orta Asya ve Kafkasya Dairesi Başkanı Ali Özgün Öztürk, TİKA Tiflis Koordinatörü Tuba Özütok, Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan Hafız Osman Şahin, Din İşleri Müşaviri Ahmet Erdem, Gürcistan Devlet Din İşleri Başkanı Zaza Vaşakmadze, Marneuli Milletvekili Zaur Dargallı, Marneuli Belediye Başkanı Kenan Ömerov, Müslümanlar İdaresi Müftüleri ve bölge halkı katıldı.

Programda TİKA’nın çalışmalarından bahseden TİKA Orta Asya ve Kafkasya Daire Başkanı Ali Özgün Öztürk, kendisi için Ramazan ayı dolayısıyla bu çatı altında toplanmanın ayrı, TİKA’nın vesile olduğu bu alanda bulunmanın ayrı mutluluk verdiğini belirtti.

GMİ Müftülüğünün Marneuli Merkez Camii'nde TİKA Başkanlığınca yapımı gerçekleştirilen çok yönlü salonda verilen iftar yemeğinin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Müftü İtibar Eminov, "Bugün biz din adamları için çok önemli ve neşeli bir gün. Ramazan ayının başından bu yana, TİKA’nın yaptığı bu salonda her akşam 40-50 kişilik iftar sofrası organize etmekteyiz. Herkes gelip burada orucunu açabilir. Bugün de TİKA’nın desteğiyle bir sofra kurduk. Bu güzel yerin herkes için hayırlı ve bereketli olmasını diler, Gürcistan ve dünya müslümanların Ramazan ayını kutlar, Allah'tan dünyamıza barış ve huzur dilerim" ifadelerini kullandı.

TİKA’nın Marneuli Camii’nde yaptırdığı çok amaçlı salonda; toplantı, eğitim ve öğretim gibi faaliyetler yapılacak.

Sonraki Haber

TİKA’dan Kamerun'da Anne Çocuk Sağlığı Merkezine Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Kamerun Devlet Başkanı'nın eşi First Lady Chantal Biya’nın kurucusu olduğu Chantal Biya Vakfı iş birliğinde, Vakıf bünyesinde hizmet veren anne-çocuk sağlığı merkezinde gıda ve yemek dağıtımı gerçekleştirildi. Chantal...