Haberler

19 Nisan 2022

TİKA’dan Kamerun'da Anne Çocuk Sağlığı Merkezine Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Kamerun Devlet Başkanı'nın eşi First Lady Chantal Biya’nın kurucusu olduğu Chantal Biya Vakfı iş birliğinde, Vakıf bünyesinde hizmet veren anne-çocuk sağlığı merkezinde gıda ve yemek dağıtımı gerçekleştirildi.

Chantal Biya Vakfı; ülke genelinde kentsel ve kırsal alanlarda yaşanan yoksulluk, hastalık, sefalet ve her türlü dışlanma ile mücadele konusunda ulusal ve uluslararası farkındalığı artırmak, ülkede ki dezavantajlı gruplara yardım etmek ve yaşadıkları zorluklarla mücadele etmek amacıyla faaliyet gösteriyor.

Bu doğrultuda, TİKA tarafından düzenlenen Ramazan ayı faaliyetleri kapsamında Anne-Çocuk sağlığı merkezindeki hasta ve hasta yakınları ile merkeze bağlı yetimhanede bulunan çocuklar için gıda kolileri temin edildi. Ayrıca tedavi görmekte olan tüm kadın ve çocuklara da hazır yemek dağıtımı gerçekleştirildi.

Törene T.C. Yaounde Büyükelçisi Sn. Volkan Işıkçı ve TİKA Yaounde Koordinatörü Burak Özden’in yanı sıra Chantal Biya Vakfı Genel Sekreteri Habissou Bidoung Mpkatt katıldı.

Anne-çocuk sağlığı merkezinin yanı sıra 100 çocuğa ev sahipliği yapan bir yetimhane de bulunuyor. Vakıf bünyesinde her gün 1000’e yakın kişiye yemek dağıtımı gerçekleştiriliyor.

Sonraki Haber

TİKA'dan Türkmen Kardeşlik Ocağı’nda İftar Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından gerçekleştirilen 2022 Ramazan Programları çerçevesinde başkent Bağdat’ta bulunan Türkmen Kardeşlik Ocağı’nda iftar programı düzenlendi. Programa, Irak’taki Türkmen idareciler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, bakanlıklarda görevli yöneticiler ve dini...