Haberler

15 Eylül 2020

TİKA’dan Güney Sudan’da Marangozluk Atölyesine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Güney Sudan’da, Juba Meslek Lisesi marangozluk atölyesine ekipman desteğinde bulundu.

Afrika’nın en genç ülkesi Güney Sudan’ın başkenti Juba’da, TİKA, Juba Technical Secondary School’a istihdamın desteklenmesi ve eğitim gören öğrencilerin mesleklerinde gelişmesi amacıyla geçen sene çeşitli mesleki alanlarda yardım yaptığı liseye üretimin devamlılığı için marangozluk atölyesi kurulumuna malzeme desteği sağladı.

Marangozluk Atölyesi, T.C. Juba Büyükelçiliği Geçici Maslahatgüzarı Recep Öztop, Güney Sudan Eğitim Bakanlığı Bölge Müdürü Emmanuel Lado, TİKA Juba Program Koordinatör Yardımcısı Turgut Gazigil ve STK temsilcilerinin katıldığı törenle açıldı.

Törende konuşan Öztop, “Açılışını yapmış olduğumuz marangozluk atölyesi, Güney Sudan hükümeti tarafından verilen ihtiyaç listesinde yer aldığı ve bu kapsamda üretime yönelik projeler yürütüyoruz” dedi.

Güney Sudan Eğitim Bakanlığı Bölge Müdürü Emmanuel Lado TİKA tarafından kurulan marangozluk atölyesinin meslek lisesi için çok önemli olduğunu ve öğrencilerin mesleki gelişimine katkı sağlayacağını belirterek, TİKA’nın verdiği desteklerden ötürü duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Sonraki Haber

TİKA Desteği ile Bosna Hersek Devlet Arşivi Dijitalleşiyor

Bosna Hersek Arşivlerinde bulunan Osmanlıca belgelerin dijital ortama aktarılması kapsamında ihtiyaç duyulan modern tarayıcı ekipmanlar, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından temin edildi. T.C. Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı ile Bosna Hersek Devlet Arşivi...