Haberler

28 Nisan 2022

TİKA’dan Güney Afrika Cumhuriyeti’nde 800 Aileye Ramazan Kolisi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından gerçekleştirilen 2022 Ramazan programları kapsamında Güney Afrika Cumhuriyeti’nde ihtiyaç sahibi 800 aileye temel gıda ve temizlik malzemelerinden oluşan paketler ulaştırıldı.

TİKA tarafından gerçekleştirilen ve her yıl düzenlenen Ramazan ayı faaliyetleri kapsamında Güney Afrika Cumhuriyeti’nde geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve temizlik malzemelerinden oluşan gıda paketi dağıtımı gerçekleştirildi.

Dağıtımlar Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en köklü Müslüman örgütlerinden olan Jamiatul Ulama South Africa ile iş birliği içerisinde Esvatini ve Mozambik ile de sınır bölgede yer alan Hectorspruit’in (Emjejane) çeşitli köylerinde ve Johannesburg’da gerçekleştirildi. Ayrıca 1999 yılında kurulan ve daha çok lokal etkinliğe sahip Al Ihya Foundation SA ile iş birliği içerisinde Ennerdale’de dağıtım yapıldı.

2022 Nisan ortasında Kwa-Zulu Natal Bölgesi’nde yaşanan sel felaketinden etkilenen ailelere de Güney Afrika Cumhuriyeti Sosyal Kalkınma Bakanlığı ile iş birliği içerisinde, Ramazan paketleri ulaştırıldı.  Dağıtım törenine Bakan Yardımcısı Hendrietta Bogopane-Zulu ve T.C. Pretorya Büyükelçisi Ayşegül Kandaş katıldı.

 

Sonraki Haber

TİKA Afrika’nın Güneyindeki Lesotho‘da 500 Aileye Ramazan Kolisi Ulaştırdı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından gerçekleştirilen 2022 Ramazan programları kapsamında Lesotho’da ihtiyaç sahibi 500 aileye temel gıda ve temizlik malzemelerinden oluşan paketler ulaştırıldı. Lesoto Krallığı, dağlık yapısı ve dünyada en alçak noktası deniz...