Haberler

28 Nisan 2022

TİKA Afrika’nın Güneyindeki Lesotho‘da 500 Aileye Ramazan Kolisi Ulaştırdı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından gerçekleştirilen 2022 Ramazan programları kapsamında Lesotho’da ihtiyaç sahibi 500 aileye temel gıda ve temizlik malzemelerinden oluşan paketler ulaştırıldı.

Lesoto Krallığı, dağlık yapısı ve dünyada en alçak noktası deniz seviyesinden 1.400 metre olması nedeniyle kendisini Göklerdeki Krallık (The Kingdom in the Sky) veya Dağ Krallığı (The Mountain Kingdom) olarak da tanımlıyor.

TİKA tarafından her yıl düzenlenen Ramazan ayı faaliyetleri kapsamında Lesotho’da geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve temizlik malzemelerinden oluşan Ramazan paketleri dağıtıldı.

TİKA ve Lesoto Al-Qasım Vakfı iş birliğinde gerçekleştirilen paket dağıtımı Lesotho’nun dağlık ve kırsal bölgelerinden Thota Beli ve çevresindeki köyler ile Butha Buthe bölgelerinde belirlenen ihtiyaç sahibi toplam 500 aileye ulaştırıldı.

Tamamen Güney Afrika Cumhuriyeti ile çevrelenen ve engebeli bir araziye sahip olan Lesotho Krallığı, düşük insani gelişmişlik seviyesine sahip ülkeler arasında.

 

Sonraki Haber

TİKA'DAN Özbekistan'da Türkoloji Araştırmaları Enstitüsü Ve Türk Dili Laboratuvarı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından donanım desteği sağlanan ve Özbekistan’ın güney bölgesindeki dil eğitiminin önemli bir merkezi olan Semerkant Şeref Reşidov Devlet Üniversitesi Türkoloji Araştırma Enstitüsü ve Türk Dil Laboratuvarı törenle hizmete açıldı....