Haberler

17 Mayıs 2022

TİKA’dan Guatemala’da Okul Çocuklarına Destek Projesi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile T.C. Guatemala Büyükelçiliği iş birliğinde gerçekleştirilen proje ile Guatemala’da ihtiyaç sahibi öğrencilere çeşitli ürünlerden oluşan kırtasiye malzemeleri ve ayakkabı desteğinde bulunuldu.

TİKA tarafından geliştirilen ve  T.C. Guatemala Büyükelçiliği iş birliğinde hayata geçirilen "Okul Cocuklarına Destek Projesi" kapsamında San Juan Sacatepequez Belediyesine bağlı Ciudad Quetzal’de bulunan 11 ilköğretim okulunda ki ihtiyaç sahibi öğrencilere çeşitli kırtasiye malzemelerinden oluşan 2000 adet çanta ile 2000 adet ayakkabı desteğinde bulunuldu.

Guatemala Dışişleri Bakan Yardımcısı Ava Atzum Arévalo, Eğitim Bakan Yardımcısı Vilma Lorena León Oliva, BM Guatemala Mukim Temsilciliği Ofis Yöneticisi Peride Blind ve Panama Guatemala Büyükelçisi ile T.C. Guatemala Büyükelçisi Mehmet Erkan Aytun ve Büyükelçilik mensupları dahil binden fazla kişinin katılım sağladığı törende, öğrenciler el yapımı Türkiye ve Guatemala bayrakları ile ülkemize teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

TİKA, Kazakistan’daki Lisede Robotik Kodlama Atölyesi Kurdu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Almatı şehrinde bulunan Özel 1 No’lu Talgar Yatılı Lisesinde Robotik Kodlama Atölyesi (sınıfı) kurdu. Dünya genelinde “kendin yap” sloganı ile önemi artan Robotik Kodlama Atölye projeleri öğrencilerin ve...