Haberler

06 Eylül 2018

TİKA’dan Geleceğin Gazetecilerine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Mozambik’te İletişim ve Sanat Fakültesi öğrencilerine fotoğraf makinesi ve ekipman desteğinde bulunuldu.

Eduardo Mondlane Üniversitesi İletişim ve Sanat Fakültesi’nde ekipman eksikliği nedeniyle fotoğrafçılık eğitimi verilemiyordu. TİKA, öğrencilerin daha iyi bir eğitim alması için fotoğraf makinesi ve ekipman desteği sağladı.

Mozambik’in en önemli üniversitesi olan Eduardo Mondlane Üniversitesi bünyesinde proje sonrasında fotoğrafçılık eğitimi verilmeye başlanacak ve bu sayede geleceğin gazetecileri daha iyi bir eğitime kavuşmuş olacaklar. 500 öğrencisi bulunan okul aynı zamanda Tiyatro, pazarlama ve arşivcilik alanlarında faaliyet gösteriyor.

Fakülte dekanı Joao Miguel yaptığı açıklamada “Bu proje ile birlikte okulumuz bünyesinde birçok bölümde eksik olan fotoğrafçılık eğitimleri verilmeye başlanacak bundan dolayı müteşekkiriz” dedi.​

Tecrübe Paylaşım Programı ile Mozambik’e giden gönüllü öğrenciler ile Mozambikli öğrencilere fotoğrafçılık eğitimi de verildi. Eğitim programında öğrencilerin çektikleri fotoğraflarla ilerleyen günlerde Ankara ve Maputo’da ortak fotoğraf sergisi açılması planlanıyor.

Sonraki Haber

Ortak Tarihi Mirasımızı Canlandıran Festivalin Üçüncüsü Hırvatistan’da Gerçekleşti

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) desteğiyle başlayan Türk tarihi ve kültürünü Doğu Hırvatistan’da yeniden canlandırmayı hedefleyen TardaFest’in üçüncüsü Hırvatistan’ın Darda şehrindeki Esterhazy Kalesinin bahçesinde gerçekleşti. Festival, Dola Kırsal Turizm Derneğinin organizatörlüğünde, Darda Belediyesi,...