Haberler

21 Mayıs 2019

TİKA’dan Ganalı Müslümanlara Ramazan Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Batı Afrika ülkelerinden Gana’daki Müslümanlara bin ramazan kumanyası dağıtıldı.

TİKA yetkilileri tarafından Gana’da hazırlanan gıda paketleri, T.C. Akra Büyükelçisi Dr. Özlem Ergun Ulueren ve TİKA yetkilileri tarafından Gana Az Gelişmiş Bölgeler ve Zongo Bakanlığı yetkililerine teslim edildi.

Türkiye’nin Akra Büyükelçisi Özlem Ergun Ulueren, TİKA’nın Gana’da sürdürdüğü proje ve faaliyetlerine ek olarak ramazan yardımı da yapmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi. Büyükelçi Ulueren, “Bu yardımın Türkiye ile Gana arasındaki dostluğun gelişmesine büyük katkı sağlayacağından eminiz.” ifadelerini kullandı.

 Gana Az Gelişmiş Bölgeler ve Zongo Bakanlığı adına gıda paketlerini teslim alan Bakan Yardımcısı Faisal Patriot da Türkiye'ye minnettarlıklarını dile getirerek gıda paketlerinin İslam inancına uygun şekilde ramazan ibadetinin bir parçası olarak dağıtılacağını kaydetti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Kenya’da İhtiyaç Sahibi Ailelere Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Nairobi’de belirlenen Al- Huda Camii ve Adam’s Arcade Camii’nde civarda bulunan Kenya’nın en büyük gecekondu mahalleleri Mukuru ve Kibera’da ayrıca Nairobi’ye 3 saat uzaklıktaki Nakuru kentindeki Hadassah...