Haberler

05 Mayıs 2023

TİKA’dan Gambiya İletişim ve Medya Akademisi’ne Ekipman Desteği

Gambiya'da medya çalışanlarını bir araya getiren Gambiya Medya Birliği ve bu birliğe bağlı Medya ve İletişim Akademisi’nin televizyon ve eğitim stüdyosu Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle yenilendi.

2010 yılında kurulan Medya ve İletişim Akademisi’nin TV prodüksiyon modülünde uygulamalı eğitim verebilmek için ihtiyaç duyduğu teknik ekipmanlar (bilgisayar, video kameralar, canlı yayın video değiştirici, Tripod Sistemi, teleprompter, mikrofonlar vb.) TİKA tarafından temin edildi.

Törende konuşan Gambiya Medya ve İletişim Akademisi Müdürü Sang Mendy, TİKA tarafından sağlanan yeni nesil ekipmanlar sayesinde televizyon ve eğitim stüdyosunda yayın yapma kapasitesine sahip olduklarını ve okulun eğitim kalitesine katkı sağladığını belirterek TİKA’ya teşekkürlerini sundu.

Ülkedeki pratik gazetecilik eğitiminde söz sahibi olan akademinin mezunları resmi ve özel medya organlarında, medya ve iletişim uzmanı olarak kolaylıkla iş bulabiliyor.

Sonraki Haber

TİKA’dan Moğolistan’a Tıbbi Cihaz Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Moğolistan’ın kırsal bölgelerindeki sağlık altyapısının iyileştirilmesine destek olmak amacıyla Hovd vilayetinin merkez ve 16 ilçe hastanesine 20 adet oksijen konsantratörü temin edildi. TİKA, KOAH ve Covid-19 hastaları...