Haberler

30 Kasım 2023

TİKA’dan Fırat Kalkanı Harekât Bölgesinde Mesleki Eğitime Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle Suriye'nin kuzeyinde, Fırat Kalkanı Harekât bölgesindeki El-Bab Meslek Lisesine “metal işleme atölyesi” kuruldu.

Fırat Kalkanı Harekâtı ile terörden arındırılan El-Bab bölgesinde eğitim faaliyetlerini sürdüren El-Bab Meslek Lisesi bünyesinde metal işleme atölyesi kuruldu.

Proje kapsamında, EL-Bab ve çevresinde bulunan ilçelerdeki öğrencilere hizmet verecek olan metal işleme atölyesi, gençlerin iş hayatına katılmaları arttırarak meslek sahibi olmalarını sağlayacak.

Atölyenin açılış töreninde söz alan EL-Bab Yerel Meclis Başkanı Muhammed Heysem El-Şihabi, "Bölgemiz sanayi anlamında Türkiye’nin desteği ile önemli gelişmeler kat etmişti. Bu proje sayesinde yetişecek öğrencilerimizin üretim kapasitemizin artmasına destek sağlayacak." dedi.

Gaziantep İl Milli Eğitim Yardımcı ve Suriye Eğitim Koordinatörü Halit Ateş ise "TİKA ile birlikte geliştirdiğimiz eğitim projeleri sayesinde bölgemizde farklı alanlarda eğitim verebilme kapasitesine erişmekten çok mutluluk duyuyoruz. Projelerin artarak devam etmesini umuyoruz." ifadelerini kullandı.

Sonraki Haber

KKTC’de Kanser Hastaları Yararına Sergilenen Tiyatro Turnesine TİKA’dan Destek

Balıkçıoğlu Kabare Tiyatrosu’nun “Alikko’nun Oğlu Durmuş ve Gocamış Caher” isimli oyunu Türk İşbiriliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Kanser Hastalarına Yardım Derneğinin destekleriyle KKTC’nin değişik bölgelerinde sahnelendi. Kıbrıs Türkü usta tiyatrocu Osman Balıkçıoğlu’nun yazıp yöneterek kendisinin...