Haberler

20 Nisan 2022

TİKA’dan Dünya Yetimler Gününde Yetimlere Bir “Tebessüm” Hediye

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından “Dünya Yetimler Günü” dolayısıyla Pakistan’ın en kalabalık şehri Karaçi’de bulunan Al Mustafa Refah Derneği yetimhanesinde kalan 173 yetime yöresel kıyafet ve ayakkabıdan oluşan bayramlık hediyesi dağıtıldı.

Pakistan’da özellikle eğitim ve sağlık alanında faaliyet gösteren Al Mustafa Refah Derneği ve TİKA iş birliğinde, dernek himayesindeki My Home yetimhanesinde kalan 173 yetim ile aynı binanın huzurevi kısmında kalan 16 bakıma muhtaç yaşlıya yöresel elbise ve ayakkabıdan oluşan bayramlık dediyesi dağıtıldı.

Programda konuşan Türkiye’nin Karaçi Başkonsolosu Cemal Sangu, TİKA’nın yetim çocuklara yönelik olarak gerçekleştirdiği bu özel programa katılmaktan dolayı büyük bir memnuniyet duyduğunu söyledi. Ayrıca Pakistan’da gerçekleştirilen projelerden dolayı TİKA’ya teşekkürlerini iletti. Pakistan’da çeşitli Bakanlık görevlerinde bulunmuş olan Al Mustafa Refah Derneği Başkanı Muhammed Hanif Tayyib ise yetim çocuklara verilen hediyeler ve iftar yemeği dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti'ne ve halkına dualar ederek şükranlarını ifade etti.

Bayramlık hediyelerinin takdiminin ardından TİKA tarafından yetim çocuklar ve huzurevi sakinleri için Karaçi Başkonsolosu Cemal Sangu ile Al Mustafa Refah Derneği yetkilileri ve yetimhane çalışanlarının da katıldığı iftar yemeği gerçekleştirildi.

Sonraki Haber

TİKA'dan Bangladeş'te Ramazan Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Bangladeş’te gerçekleştirilen Ramazan programları kapsamında Barisal iline bağlı Babuganj ve Gournadi ilçelerinde temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan 1.000 adet gıda kolisi dağıtıldı. TİKA tarafından daha önce Bangladeş’in kuzeyinde yer...