Haberler

01 Eylül 2016

TİKA’dan Dakka’nın Güvenlik Altyapısına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Dakka North City Cooperation (Belediye) tarafından, başta Baridhara Diplomatik Bölge olmak üzere şehir genelinde kurulmakta olan “Kapalı Devre Televizyon Güvenlik Sistemi” için 20 adet kamera ve teknik ekipman yardımında bulundu.

Teslim töreni Dakka North City Cooperation’un Başkanlık binasında, Dakka Büyükelçisi Devrim Öztürk ile Dakka North City Cooperation Başkanı Annisul HUQ arasında yapıldı. Törene belediye çalışanları, TİKA Dakka Program Koordinasyon Ofisi personelinin yanı sıra basın mensupları da katıldı.

Belediye Başkanı, son dönemde artmakta olan terör eylemlerine yönelik bir dizi tedbirin yanısıra, başta diplomatik temsilciliklerin bulunduğu ve yabancıların yoğunlukla ikamet ettiği Baridhara Diplomatik Bölgesi ile Gulshan 2 bölgelerinde “Kapalı Devre Televizyon Güvenlik Sistemi”nin pilot uygulamasını başlattı.

İlk planda 1300 kameralık bir sistemin kurulacağı “Kapalı Devre Televizyon Güvenlik Sistemi” ile Dakka’nın daha güvenli bir şehir olması hedefleniyor.

Sonraki Haber

TİKA’dan Nijer’e Eğitim Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) tarafından Nijer’de ülkenin başkenti Niamey’e 140 km uzaklıkta bulunan Damana köyü Medersa Ortaokulu’na eğitim altyapısı desteğinde bulundu. TİKA, Batı Afrika ve Sahra altı ülkesi olan Nijer Cumhuriyetinde eğitim...