Haberler

14 Nisan 2020

TİKA’dan Cezayir’e Temizlik Malzemesi Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Cezayir’in Koronavirüs ile mücadelesine destek amacıyla 1000 aile için temizlik ve hijyen malzemesi desteği sağlandı.

TİKA tarafından Cezayir’in koronavirüs ile mücadelesine destek amacıyla 1000 aile için temizlik ve hijyen malzemesi desteği sağlandı. TİKA tarafından temin edilen 5 TON malzeme ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere Cezayir Kızılayı’na teslim edildi. Sabun, deterjan, çamaşır suyu ve bebek bezi gibi birçok farklı kalemlerde temin edilen malzemeler özellikle Başkent Cezayir dışındaki ailelere dağıtılacak.

Ayrıca, yine koronavirüsle mücadele kapsamında başkent Cezayir’de TİKA tarafından maske ve koruyucu giysi üretilmesi amacıyla bir atölye kurulmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

Sonraki Haber

TİKA’dan Irak’ta 4.000 Aileye Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Irak Irak Türkmen Cephesi ve Irak Kızılayı iş birliğinde iki bin Kerkük ve iki bin de Erbil'de olmak üzere toplam 4.000 ihtiyaç sahibi aileye temel gıda malzemelerinden...