Haberler

14 Nisan 2020

TİKA’dan Irak’ta 4.000 Aileye Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Irak Irak Türkmen Cephesi ve Irak Kızılayı iş birliğinde iki bin Kerkük ve iki bin de Erbil’de olmak üzere toplam 4.000 ihtiyaç sahibi aileye temel gıda malzemelerinden oluşan yardım kolileri ulaştırıldı.

Türkiye’nin koronavirüsle küresel çapta mücadelesi Irak’ta devam ediyor. TİKA, Irak’ta geçtiğimiz ay uygulamaya konan sokağa çıkma yasağı sebebiyle, çoğunluğu günlük ücret karşılığı çalışan ve mevcut durumdan ötürü işlerine gidemedikleri için zor şartlar altında yaşamlarını sürdüren Kerkük ve Erbil’deki 4.000 aileye gıda yardımı ulaştırdı.

Basın mensuplarına konuşan  ITC Kerkük İl Başkanı Hişam Bayraktar, ‘’ Dünyanın yaşadığı bu kriz günlerinde, Türkiye ve TİKA, sadece Irak’a değil tüm dünyaya yardım elini uzatıyor. Daha önce Kerkük’te yapmış olduğu bir çok yardımın yanında, bugün de gerçekten çok zor durumda olan insanların yardımına yine Türkiye, yine TİKA koşmuştur.’’ İfadelerini kullandı.

Irak Kızılayı Erbil Şube Başkanı Havri İhsan Sadık ise ‘’Irak Kızılayı olarak TİKA’ya şükranlarımızı sunuyoruz. TİKA her zaman olduğu gibi bugün de, ülkede görülen korona virüsünden dolayı evlerinden çıkamayan ailelere yardım etmiştir. Bu da iki ülkenin yakınlığını ve samimiyetini göstermektedir.’’ dedi.

Sonraki Haber

TİKA’dan, Sırbistan’ın Koronavirüs ile Mücadelesine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Covid-19 ile etkin mücadele kapsamında Sırbistan’ın Sancak bölgesinde başlatılan maske ve dezenfektan üretim projesine destek verdi. Sancak bölgesinde maske, sabun, dezenfektan gibi kişisel hijyen ürünlerine ulaşılmasına katkı sağlamak...