Haberler

18 Şubat 2016

TİKA’dan Butan Krallığı Dışişleri Bakanlığı’nın Elektronik Haberleşme Altyapısına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Butan Krallığı Dışişleri Bakanlığı’nın elektronik haberleşme altyapısını kurulacak.

Butan Krallığı Dışişleri Bakanlığı’nın elektronik haberleşme altyapısının kurulmasına ilişkin TİKA Dakka ve Butan Krallığı Dışişleri Bakanlığı arasında işbirliği protokolü imzalandı. TİKA Dakka Program Koordinasyon Ofisi’nde gerçekleşen imza törenine Türkiye Dakka Büyükelçisi Devrim Öztürk, Butan Krallığı Dakka Büyükelçisi Pema Choden, her iki ülkenin Büyükelçilik mensupları ve TİKA Dakka PKO çalışanları katıldı.

Protokol Butan Krallığı Büyükelçisi Pema Choden ile Dakka Program Koordinatörü Ahmet Refik Çetinkaya tarafından imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında Butan Krallığı Dışişleri Bakanlığı ile Bakanlığa bağlı 8 misyon arasında elektronik haberleşme altyapısının TİKA tarafından kurulması planlanıyor.

Protokol kapsamında, elektronik haberleşme kapsamında ihtiyaç duyulan bütün ekipmanlar ve program TİKA tarafından sağlanacak. Ekipman temini ve program hazırlığını müteakiben Dışişleri Bakanlığı’nın merkez personeli ile Butan Krallığı’nın 7 büyükelçiliği ve bir başkonsolosluğunun çalışanlarına yönelik eğitim programları düzenlenecek. Ayrıca, bakanlıktaki mevcut diplomatik yazışmalar elektronik ortama aktarılacak.

Butan Krallığı’nın Tayland, Bangladeş, Hindistan, Kuveyt, ABD, Belçika ve İsviçre’de diplomatik temsilcilikleri bulunuyor.

Sonraki Haber

TİKA’dan Karadağ’ın Sağlık Altyapısına Önemli Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Karadağ Devlet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne ait röntgen odasının tadilatı gerçekleştirerek Ortopan Cihazı ve ekipmanları ile donanım desteğinde bulunuldu. TİKA Karadağ’da projelerine devam ediyor. Karadağ'ın başkenti Podgoritsa'da...