Haberler

14 Aralık 2023

TİKA’dan Afganistanlı Yetimlere Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afganistan’ın Belh ve Badahşan Vilayetlerinde 270 yetim çocuğa kışlık giyecek desteğinde bulundu.

Belh Vilayeti Çalışma ve Sosyal İşleri Müdürü Müftü Nesir Ahmet Ebu Halit, Badahşan Vilayeti Çalışma ve Sosyal İşler Müdürü Mevlevi Hayrullah Safdar, TİKA Mezar-ı Şerif Koordinatörü Mikail Taşdemir ve Afgan yetkililerin katılımıyla iki ayrı il yetimhanesinde düzenlenen törenlerde kışlık giyecekler yetim çocuklara dağıtıldı.

Kaban, kışlık ayakkabı, çorap, eldiven, okul üniforması ve Afgan elbisesinden oluşan paketler, Badahşan Vilayeti Feyzabad İl Yetimhanesinde 190 ve Belh Vilayeti Mezar-ı Şerif İl Yetimhanesinde 80 yetim çocuk olmak üzere toplam 270 öğrenciye dağıtıldı.

Belh ve Badahşan Çalışma ve Sosyal İşler Müdürleri törenlerde yaptıkları konuşmalarda, Türk halkının her zaman Afganistan’ın yanında olduğunu ve sağlanan destekten ötürü çok memnun olduklarını belirttiler. Yetimlerin özellikle kış mevsiminde ihtiyaç duydukları kışlık ayakkabı ve giysilerin temin edilmesinin çocukların hayatına doğrudan etki edeceğini ifade eden Ebu Halit ve Safdar, TİKA’ya sağlamış olduğu desteklerden dolayı teşekkürlerini ilettiler.

TİKA Mezar-ı Şerif Koordinatörü Mikail Taşdemir ise konuşmasında, TİKA tarafından inşa edilerek tam donanımlı bir şekilde Afgan makamlarına teslim edilen Belh ve Badahşan yetimhanelerinde kalan çocuklara düzenli olarak destek verildiğini vurguladı.

Sonraki Haber

TİKA, Kamerun'daki Yetimhanenin Balık Havuzlarını Yeniledi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kamerun'un başkenti Yaounde'ye bağlı Mehandan ilçesinde bulunan Mehandan Yetimhanesindeki balık havuzu yenilenerek ekipman desteği sağlandı. Balık havuzlarının açılış törenine, Türkiye’nin Yaounde Büyükelçiliği İkinci Katibi Lebriz Aytek Artunay,...