Haberler

19 Kasım 2019

TİKA’dan Afganistanlı Çocuklara Oyun Parkı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı(TİKA) Mezar-ı Şerif Ofisi tarafından Belh Vilayetinin en büyük ve eski okullarından olan, Afganistan’ın ikinci büyük lisesi Bahter Lisesi yerleşkesine çocuk oyun parkı kuruldu.

TİKA tarafından yapımı gerçekleştirilen lisede 7000 öğrenci eğitim görüyor. 400 m2 alanda yapılan bu proje ile öğrencilerin güvenli bir ortamda zamanlarını değerlendirmeleri ve daha fazla sosyalleşmelerine imkân sağlandı.

Okulda eğitim gören öğrenciler oyun parkının yapılmasından dolayı kendilerini çok mutlu ve şanslı hissettiklerini dile getirerek, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk halkına yapmış oldukları bu güzel parktan dolayı minnettarlıklarını belirttiler.

 

Sonraki Haber

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 70’inci Yıl Etkinliklerine TİKA’dan Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'nın (TİKA) desteğiyle Ankara’da “70.Yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi –Geçmiş ve Gelecek Perspektifleri” konulu Uluslararası Sempozyum gerçekleştirdi. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin 70. Kuruluş Yıldönümü Etkinlikleri kapsamında gerçekleşen sempozyum, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi...