Haberler

19 Kasım 2019

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 70’inci Yıl Etkinliklerine TİKA’dan Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'nın (TİKA) desteğiyle Ankara’da “70.Yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi –Geçmiş ve Gelecek Perspektifleri” konulu Uluslararası Sempozyum gerçekleştirdi.

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin 70. Kuruluş Yıldönümü Etkinlikleri kapsamında gerçekleşen sempozyum, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre Merkezi’nde düzenlenen açılış töreninin akabinde başladı.

Külliyedeki açılış törenine Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Hakkı Ünal, İlahiyat Fakültesinin emekli öğretim üyeleri, mezunları, mevcut öğrencileri, ülkemizdeki ve yurt dışındaki üniversitelerden davet edilen akademisyenler ve basın mensupları katıldı.

7 Kasım 2019 günü Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde başlayan ve iki gün süren Uluslararası sempozyumun açış konuşmalarını Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Hakkı Ünal yaptılar.

Sempozyumda değerlendirme oturumu ile birlikte sekiz oturum gerçekleşti. Otuz sekiz katılımcının yer aldığı sempozyuma Almanya, Avusturya, Hindistan, Kazakistan, Kırgızistan’dan yüksek eğitimi alanında uzman akademisyenler katıldı.

Bildirilerde, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin geçmişten günümüze değişimi ve gelişimi, İlahiyat alanına katkısı, entelektüel ve toplumsal rolü, uluslararası ölçekteki işbirliklerinin geleceği, yüksek din öğretiminin bugünü ve gelecek perspektifi gibi konular ele alındı.

Sonraki Haber

TİKA Bosna'daki Savaşta Hasar Gören Okulu Yeniledi

Bosna Hersek'in Bosanska Krupa şehrinde bulunan ve savaşta hasar gören Pistaline Birinci İlköğretim Okulu, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yenilendi. Bosna Hersek'te 1992-1995 yıllarında yaşanan savaşta büyük hasar gören ve maddi imkansızlıklar...