Haberler

14 Aralık 2021

TİKA’dan Afganistan Pencşir'de İhtiyaç Sahibi Ailelere Yardım

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ile Afganistan Mülteciler ve Geri Dönenler Bakanlığı işbirliğinde ihtiyaç sahibi ve yerinden edilmiş Pencşir’li 500 aileye gıda kolisi ve battaniye desteği sağlandı.

TİKA Kabil Program Koordinasyon Ofisi ile Afganistan Mülteciler ve Geri Dönenler Bakanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen proje kapsamında içerisinde un, pirinç, yağ, makarna gibi çeşitli temel gıda malzemelerinin ve ülkedeki kış şartları gözetilerek temin edilen battaniyelerin yer aldığı yardım kolileri Pencşir de ihtiytaç sahibi ailelere teslim edildi.

Mülteciler ve Geri Dönenler Bakanlığı, İl Göç Müdürlüğü yetkilileri ile TRT ile Anadolu Ajansı başta olmak üzere yerel medya mensuplarının da katıldığı gıda ve battaniye kolisi dağıtım programında, Afganistan’ın geçirmekte olduğu zor süreçlerde her zaman olduğu gibi dost ve kardeş ülke olan Türkiye ile resmi kalkınma kurumu TİKA’nın destekleri vurgulandı. 

Programın sonunda yardım kolileri ihtiyaç sahibi ailelere teslim edildi.

Sonraki Haber

TİKA’dan Afganistan Bamyan'da İhtiyaç Sahibi Ailelere Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından Afganistan’ın en soğuk bölgelerinden olan Bamyan ilindeki ihtiyaç sahibi ve yerinden edilmiş olan 500 aileye gıda ve battaniye desteği sağlandı. Yardım kolisi dağıtım programına Afganistan Mülteciler ve Geri...