Haberler

14 Aralık 2021

TİKA’dan Afganistan Bamyan'da İhtiyaç Sahibi Ailelere Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından Afganistan’ın en soğuk bölgelerinden olan Bamyan ilindeki ihtiyaç sahibi ve yerinden edilmiş olan 500 aileye gıda ve battaniye desteği sağlandı.

Yardım kolisi dağıtım programına Afganistan Mülteciler ve Geri Dönenler Bakanlığı, Doğal Afet ve Hadiselerden Bakanlığı ve Afgan Kızılayı’nında dâhil olduğu ve Afganistan Başbakanı onayı ile oluşturulan insani yardım heyetinin Başkanı Mevlevi Shamal Khan Muslih, Bamyan il valisi Mevlevi Abdullah Sarhadi, Bamyan ili Mülteciler ve Geri Dönenler Müdürü Mevlevi Suheyl ve basın mensupları katılım sağladı.

TİKA Kabil Ofisi Koordinatörü Zühtü Çal programda yaptığı konuşmada, Afganistan genelinde son aylarda artan işsizlik ve soğuk hava şartları sebebi ile 500 ihtiyaç sahibi aileye un, pirinç, yağ, şeker, makarna gibi çeşitli temel gıda malzemelerinin ve ülkedeki kış şartları gözetilerek temin edilen battaniyelerin yer aldığı yardım kolilerinin ihtiyaç sahibi ailelere teslim edildiğini söyledi.

Programa katılan aileler, dost ve kardeş ülke Türkiye Cumhuriyeti devleti ve halkından kardeş yardımlarını ilettikleri için teşekkürlerini ilettiler.

Sonraki Haber

TİKA’dan Nijer’de Balıkçılık Üretimine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Başkent Niamey’e 32 kilometre uzaklıktaki Kollo iline bağlı Ceberi ilçesinde faaliyet gösteren çiftçilere hem tilapia cinsi balık üretiminde hem de balıklardan boşalan suyla gübreleme faaliyetlerinde kullanabilecekleri 10...