Haberler

23 Ağustos 2023

TİKA’dan Afganistan’a Sivil ve İdari Altyapıların İyileştirilmesine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afganistan'ın Belh vilayeti Mezar-ı Şerif şehrinde bulunan Belh Emniyet Müdürlüğü yerleşkesinde çevre düzenlemesi ve futbol sahası oluşturma çalışmalarını tamamladı.

Projenin açılış programına; T.C. Mezar-ı Şerif Başkonsolosu Semih Lütfü Turgut, Belh Emniyet Müdürü Mevlevi Abdulzahir Müdessir, Belh Emniyet Müdürlüğü Koordinasyon Amiri Mevlevi Muhammad İbrahim Sacid, TİKA Mezar-ı Şerif Koordinatörü Mikail Taşdemir ve çok sayıda davetli katıldı.

Belh Emniyet Müdürü Müdessir, Türkçe olarak yaptığı konuşmada Türkiye ve TİKA'ya sağladıkları destekten ötürü teşekkürlerini iletti. Ayrıca, emniyet müdürlüğü bünyesindeki spor faaliyetlerinin artırılması için gerekli çalışmaların başlayacağını belirtti.

TİKA'nın 2005 yılından bu yana Afganistan'da yürüttüğü faaliyetler hakkında bilgi veren TİKA Mezar-ı Şerif Koordinatörü Taşdemir, projenin bir parçası olarak 3200 metrekarelik futbol sahasının çimlendirildiğini ve yürüyüş alanları oluşturulduğunu, ayrıca çardak, bank ve çöp konteynerleri gibi düzenlemelerin yapıldığını ifade etti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Filistin Barolar Birliğine Enerji Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi’nde hayata geçirilen proje kapsamında, Filistin Barolar Birliği’nin Gazze’deki merkezine güneş enerjisi sistemi kuruldu. Yıllardır abluka altında bulunan Gazze’de devam eden sosyoekonomik sıkıntıların...