Haberler

13 Temmuz 2017

TİKA’dan 15 Temmuz Şehitleri Anısına Senegal’de Mevlid Organizasyonu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen hain darbe girişiminde hayatlarını kaybeden demokrasi şehitlerimiz anısına Senegal’de Dakar Büyük Camii’nde mevlid organizasyonu gerçekleştirildi.

15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen hain darbe girişiminde hayatlarını kaybeden şehitlerimiz anısına Dakar Büyük Camii’nde bugün bir mevlid organizasyonu gerçekleştirildi. Organizasyona, T.C. Dakar Büyükelçisi Nilgün Erdem Arı başta olmak üzere, Senegal’de yaşayan Türk ve Senegalli vatandaşların iştirak ettiği mevlid programında şehitlerimiz için dualar edildi.

Programda açıklamalarda bulunan Büyükelçi Arı, 15 Temmuz hain darbe girişimini kınadığını ifade ederek, vatandaşlarımıza birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. Büyükelçi Arı, ayrıca mevlid organizasyonunun düzenlenmesinde emeği geçen herkese ve özellikle TİKA’ya teşekkürlerini dile getirdi.

Söz konusu mevlid programı, Dakar Büyükelçiliğimiz koordinasyonunda yürütülen “15 Temmuz Anma Etkinlikleri” kapsamında planlanan faaliyetlerden yalnızca biri olup, akabinde basın toplantısı, fotoğraf sergisi, anma toplantısı ve resepsiyonu gibi etkinlikler hafta boyunca düzenlenmeye devam edecek.

Sonraki Haber

Makedonya'nın Ohri Şehrindeki Uluslararası İzcilik Kampında 15 Temmuz Şehitleri İçin Merasim Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) desteğiyle bu yıl sekizincisi düzenlenen Uluslararası Yaz İzcilik Kampında,  15 Temmuz Demokrasi Zaferi etkinlikleri kapsamında şehitleri anma merasimi gerçekleştirildi. Türkiye, Makedonya, Bosna Hersek, Sırbistan, Karadağ, Kosova ve Arnavutluk’tan...