Haberler

17 Temmuz 2023

Tiflis’te “15 Temmuz” Konulu Fotoğraf Sergisi Açıldı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve T.C. Tiflis Büyükelçiliği iş birliğinde Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te fotoğraf sergisi açıldı.

Anadolu Ajansı (AA) foto muhabirlerinin, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında çektiği fotoğraflardan oluşan "Türkiye Yüzyılının Kahramanları" konulu fotoğraf sergisi, Türkiye'nin Tiflis Büyükelçiliğinde açıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 7. yıl dönümü vesilesi ile düzenlenen serginin açılışına Türkiye'nin Tiflis Büyükelçiliği Müsteşarı Kazım Kartal, Büyükelçilik çalışanları, Gürcistan'daki Türk kurumların temsilcileri ile diğer davetliler katıldı.

Açılış töreninde konuşan Kartal, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında yaşananları hatırlatarak, "15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan darbe girişimi, kahraman milletimizin onurlu direnişi ve Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliği sayesinde bozguna uğratılmıştır." dedi.

Kartal, FETÖ ile mücadelenin kararlı bir şekilde sürdüğüne dikkati çekerek, "Bulunduğu her ülke için büyük bir tehdit oluşturan terör örgütü FETÖ ile mücadelemiz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kesintisiz ve kararlı bir şekilde devam edecektir." dedi.

Sonraki Haber

Filistin’de 15 Temmuz Şehitler Parkı Açıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Filistin’de kurulan 15 Temmuz Şehitler Parkı düzenlenen törenle açıldı. Filistin’in en kalabalık mahallelerinden biri olan Umm Al-Sharayet mahallesinde atıl halde bulunan alan, Ramallah - El Bire Valiliği'ne...