Haberler

20 Ocak 2015

Teslim Törenleri İçin Honduras’ı Ziyaret Eden TİKA Heyeti First Lady Tarafından Kabul Edildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığından bir heyet Sağlık, Eğitim ve Üretim sektörlerinde hayata geçirilen toplam 5 projenin teslim törenlerini gerçekleştirmek üzere Honduras Cumhuriyetini ziyaret etti.  

TİKA’nın Latin Amerika ve Karayipler bölgesinde gerçekleştirdiği projeler kapsamında Honduras Cumhuriyetinde hayata geçirilen; Sağlık Bakanlığına bağlı Batı Bölge Hastanesi ve Honduras Ulusal Bağımsız Üniversitesi Eğitim Hastanesi Yeni Doğan bölümüne tıbbi ekipman desteği, Honduras Bağımsız Ulusal Üniversitesine Dil Laboratuvarı kurulması, Zamorano Tarım Üniversitesi Çevresel Analiz ve Yenilenebilir Enerji Laboratuvarına ekipman desteği ve Honduras Ulusal Üreticiler Birliği (ANDİ) Parlak Projelere Destek, Eğitim ve Danışmanlık Merkezine donanım desteği projelerine ait teslim törenlerini gerçekleştirmek üzere bir heyet Honduras Cumhuriyetine ziyaret gerçekleştirdi.

TİKA tarafından gerçekleştirilen ziyaret sırasında TİKA tarafından 2014 yılı içerisinde tamamlanan projelerin teslim törenleri gerçekleştirildi. TİKA heyeti Honduras Devlet Başkanı’nın eşi Sayın Ana García de Hernández tarafından kabul edildi.

Gerçekleştirilen görüşmede TİKA Doğu ve Güney Asya, Pasifik ve Latin Amerika Daire Başkanı Dr. Rahman Nurdun, Türkiye’nin 2002 sonrası yakalamış olduğu siyasi ve ekonomik istikrar ile küresel kalkınma işbirliği çalışmalarında üzerine düşen görevi büyük bir sorumluluk bilinci ile yerine getirmeye çalıştığını ve Honduras ile bu sene içerisinde TİKA’nın başlatmış olduğu projelere önümüzdeki yıllarda kalıcı kapasite geliştirme projelerine ağırlık vererek devam etmek istediklerini söyledi.

Honduras Devlet Başkanı’nın eşi Hernández, TİKA’nın yapmış olduğu projelerin Honduras için önemli olduğunu belirterek, Türkiye’nin vermiş olduğu bu destekten dolayı teşekkürlerini ileterek memnuniyetlerini dile getirdi.

Sonraki Haber

Gürcistan’da Eğitime Destek Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Tiflis 152.Kamu Okulu’na tadilat ve donanım desteğinde bulunuldu. TİKA, Gürcistan’da eğitim alanında faaliyetlerine devam ediyor. Bu çerçevede TİKA tarafından Tiflis 152.Kamu Okulu’na tadilat ve donanım desteğinde bulunuldu. 2014...