Haberler

20 Ocak 2015

Gürcistan’da Eğitime Destek Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Tiflis 152.Kamu Okulu’na tadilat ve donanım desteğinde bulunuldu.

TİKA, Gürcistan’da eğitim alanında faaliyetlerine devam ediyor. Bu çerçevede TİKA tarafından Tiflis 152.Kamu Okulu’na tadilat ve donanım desteğinde bulunuldu. 2014 yılında TİKA tarafından tiyatro salonu tadilatı ve tefrişatı yaptırılan Tiflis 152.Kamu Okulu’nda 10. 11. ve 12. sınıflarında 2014-2015 eğitim öğretim yılında Türkçe’nin seçmeli ders olarak okutulmasına karar verilmiş ve 152.Kamu Okulunda Türkoloji Sınıfı için tahsis edilen dershanenin tadilatı ve tefrişatı hususunda TİKA’dan yardım talep edilmişti.

Türkçe’nin daha yaygın hale getirilmesi amacıyla söz konusu talep, TİKA tarafından uygun bulunmuş olup dershanenin tadilattan geçirilmesini müteakip Türkçe derslerde öğrencilerin kullanacağı eğitim mobilyası ile gerekli teknik ekipman TİKA tarafından temin edildi.

Proje kapsamında okulun üçüncü katında bulunan, 95 metrekare alana sahip olan dershanede tavan, düşeme ve duvarlar yenilenmiş, kapılar ve pencereler değiştirilmiş, elektrik tesisatı yeniden yapıldı. Derslerin sağlıklı yürütülmesi için dershane için 40 adet tekli sıra, öğretmen masası ve dolabı,  yazı tahtası, bilgisayar, çağa uygun sinevizyon perde, çanak anten temin edildi.

152. Kamu Okulunda Türkçe Sınıfı’nın Tadilatı ve Donanım Desteği Projesi ile eğitim alanında daha bir güzel işbirliği gerçekleştirilmiş olup Tiflis’in en büyük okullarından olan ve 800 öğrenciye eğitim veren 152.Kamu Okulunda Türkçe’nin daha çok tercih edilecek hale gelmesine yardımcı olundu.

Sonraki Haber

İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği 10. Konferansı Gerçekleştirildi

İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği (İSİPAB) 10. Konferansı İstanbul’da gerçekleştirildi. İSİPAB 10. Konferansı İstanbul’da düzenlendi. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’ndan çok sayıda yetkilinin katıldığı söz konusu ön hazırlık toplantısında İSİPAB üyesi 53 ülkeden gelecek...