Haberler

11 Aralık 2015

Tazakend Köyü İçme Suyu Temini Projesi

Gürcistan’ın Ermenistan sınırına yakın Kvemo Kartli Bölgesi Marneuli Belediyesine bağlı 433 haneli Tazakend Köyü, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Tazakend Köyü İçme Suyu Temini Projesiyle temiz içme suyuna kavuştu.

Gürcistan’ın Ermenistan sınırına yakın Kvemo Kartli Bölgesi Marneuli Belediyesine bağlı 433 haneli Tazakend Köyünde; Köy halkının içme suyunu Sovyetler Birliği zamanından itibaren türlü zorluklar ve sıkıntılarla Ermenistan’dan alırken çeşitli nedenlerle suyun kesilmesi köy halkının temiz içme suyuna erişimini neredeyse imkânsız hale getirmişti.

Tazakend Köyünde içme suyu konusunda çekilen büyük sıkıntıların ortadan kaldırılması amacıyla bir adet içme suyu kuyusu ve deposu TİKA tarafından yaptırılarak köy halkının içme su probleminin ortadan kaldırılması sağlandı. Ayrıca Yerleşim biriminde yaşayan insanların kalitesi yüksek, temiz, içilebilir, sağlıklı bir içme suyuna kavuşmaları sağlanarak, proje kapsamında bir de köy çeşmesi yapıldı.

Bireylere kaliteli ve sağlıklı yaşam imkânı sunmak amacıyla gerçekleştirilen Tazakend Köyü İçme Suyu Temini Projesinin hayata geçmesi ile iki halk arasında var olan kültürel, sosyal, beşeri, tarihi bağların güçlenmesine kardeşliğin ve işbirliğinin geliştirilmesine katkı sağlandı.

Sonraki Haber

Bakü'de Türk Filmleri Haftası Devam Ediyor

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen Türk Filmleri Haftası kapsamında yönetmen Atalay Taşdiken'in ''Mommo Kız Kardeşim'' filminin gösterimi yapıldı. Gösterim sonrası yönetmen Taşdiken izleyicilere filmiyle ilgili kısa bilgi verdi ve soruları yanıtladı. Türk Filmleri Haftası organizatörü yönetmen...