Haberler

18 Mayıs 2022

Tanzanya’da Diş Sağlığı Hizmetlerine TİKA Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Darüsselam şehrinde bulunan Muhimbili Sağlık Bilimleri Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine 3 boyutlu görüntüleme cihazı desteğinde bulundu.

Muhimbili Sağlık Bilimleri Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde yıl içerisinde birçok çene ve yüz ameliyatları yapılıyor ve bu ameliyatlar öncesinde hastalara doğru tanı ve teşhisler konulabilmesi için 3 boyutlu görüntüleme (CBCT) cihazına ihtiyaç duyuluyor.

Yürüttüğü proje ile TİKA, Darüsselam’daki diş hekimliği fakültesinin personelinin kapasitesini ve hastalara sunulan hizmet kalitesine arttırmak ve aynı zamanda fakülteye ekstra gelir getirmesi amacıyla 3 boyutlu görüntüleme cihazı desteğinde bulundu.

Temelleri 1963 yılına kadar dayanan, Darüsselam’da iki, Bagamoyo’da bir tane olmak üzere üç farklı yerdeki kampüsleriyle hizmet veren Muhimbili Sağlık Bilimleri Üniversitesi (MUHAS) bünyesinde beş fakülte ve iki enstitü bulunuyor.

Sonraki Haber

“İntegratif ve Anadolu Tıbbı Kongresi” TİKA İşbirliğinde Bursa’da Düzenlendi

“İntegratif ve Anadolu Tıbbı Kongresi” Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) işbirliğinde Bursa’da gerçekleştirildi.   Hanımefendi Emine Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’nin katıldığı tamamlayıcı ve...