Haberler

23 Kasım 2016

Tacikistan Yayın Kurumuna Ekipman ve Donanım Desteği

TİKA, Tacikistan'da en çok takip edilen gazete ve radyo kurumuna ekipman ve donanım desteği verdi.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Tacikistan’da faaliyet gösteren Asia-Plus kamu siyasi gazetesi ve radyosuna teknik ekipman ve donanım desteğinde bulunuldu.

Bu kapsamda faaliyet gösterdiği coğrafyalarda medya projeleri kapsamında önemli çalışmalarda bulunan TİKA tarafından söz konusu gazeteye teknik ekipman ve donanım desteği sunuldu. TİKA tarafından temin edilen malzemeler düzenlenen törenle yetkililere teslim edildi.

Asia-Plus gazetesi 1995 yılından bu yana Tacikistan'da faaliyet gösteriyor. İnternet haberciliği alanında günlük 100.000’e yakın ziyaretçisi ile ülke genelinde en çok ziyaret edilen Asia-Plus gazetesi 20 bin civarındaki satışıyla İngilizce, Rusça ve Tacikçe haber yayını yapan gazetesiyle Tacikistan’da en yüksek tiraja sahip olma özelliği taşıyor.

Yapılan yardımı yerinde görmek üzere T.C. Duşanbe Büyükelçisi Hüseyin Avni Aksoy, gazete ve radyo binalarını gezerek incelemelerde bulundu. Gazete yönetimi, yapılan teknik yardım ile çağdaş teknolojiyi takip edebileceklerini ve habercilik çalışmalarını daha etkin bir şekilde yapabileceklerini vurgulayıp TİKA’ya minnettar olduklarını ifade etti.

Radyo yönetimi ise TİKA'nın kurumlarına daha önce de önemli hizmetler gerçekleştirdiğini, bunların asla unutulmayacağını ve işbirliğini her zaman arzuladıklarını belirtti.

Sonraki Haber

“Türkiye’nin Mülteciler Konusundaki Tecrübesinden Faydalanmak İstiyoruz”

BM Yakın Doğu’daki Filistinli Mülteciler için Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) Genel Komiseri Pierre Krähenbühl​ ve beraberindeki heyet TİKA’yı ziyaret ederek, TİKA Başkanı Serdar Çam ile görüştü. Resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelen UNRWA Genel Komiseri Pierre...