Haberler

02 Haziran 2020

Tacikistan’ın Kovid-19 Salgını ile Mücadelesine TİKA Desteği Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında Tacikistan'ın sağlık çalışanları başta olmak üzere olmak üzere risk grubunda yer alan insanlara  70 bin koruyucu maske ve 1.000 tıbbi tulum yardımında bulundu.

TİKA tarafından temin edilen 70 bin adet koruyucu maske ve 1000 adet tıbbi tulumdan oluşan tıbbi malzemeler, düzenlenen törenle Tacikistan Sağlık ve Sosyal Koruma Bakanlığına teslim edildi.

Tacikistan Sağlık ve Sosyal Koruma Bakan Yardımcısı Saida Umarzoda, törende yaptığı konuşmada, TİKA'nın bugüne kadar Tacikistan’da Engelli Rehabilitasyon Merkezi’nin kurulması, Tursunzade Şehri Çocuk Enfeksiyon Hastanesinin tadilatı ve Çağdaş Diyabet Okulunun hayata geçirilmesi gibi projeleri gerçekleştirdiğini hatırlattı. Umarzoda, tıbbi malzemelerin ülkenin salgınla mücadelesine önemli katkı sağlayacağını kaydetti.

Tıbbi malzemeler, sağlık çalışanlarının yanı sıra risk grubunda yer alan gümrük ve sınır koruma görevlilerine dağıtılacak.

Sonraki Haber

TİKA’dan Moritanya’nın Kovid19 ile Mücadelesine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Türkiye Cumhuriyeti Nuakşot Büyükelçiliği işbirliğinde Moritanya’da Kovid-19 salgının ekonomik etkilerinden zarar gören 400 aileye gıda ve temizlik malzemesi desteğinde bulunuldu. Moritanya’da Kovid-19 salgını nedeniyle dünyanın birçok ülkesinde...