Haberler

02 Haziran 2020

TİKA’dan Moritanya’nın Kovid19 ile Mücadelesine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Türkiye Cumhuriyeti Nuakşot Büyükelçiliği işbirliğinde Moritanya’da Kovid-19 salgının ekonomik etkilerinden zarar gören 400 aileye gıda ve temizlik malzemesi desteğinde bulunuldu.

Moritanya’da Kovid-19 salgını nedeniyle dünyanın birçok ülkesinde uygulandığı gibi yürürlükte olan tedbir ve önlemler nedeniyle işsizlik ve ekonomik sorunlar artıyor.

TİKA, T.C. Nuakşot Büyükelçiliği ve Moritanya’daki yerel STK’ler işbirliğinde bu zor ve sıkıntılı günlerde hayatını idame ettirmeye çalışan Moritanyalı 400 aileye temel gıda ve temizlik malzemeleri içeren yardım paketi dağıttı.

Yardım paketlerinin teslim törenine Türkiye Cumhuriyeti Nuakşot Büyükelçisi Cem Kahyaoğlu, Güney Nuakşot Valisi Mohamed Ould Saleck, El Mina Belediye Başkanı Mohamed Abdellahi Ould Sgair, Nesim Dernek Başkanı Milletvekili Abou Sid’Ahmed Khalifa katıldı.

Törende konuşan Büyükelçi Cem Kahyaoğlu, ”Bu mütevazı yardım Türk ve Moritanya halkları arasında kardeşliği bir yandan da her iki devlet ve toplum arasındaki samimi ilişkilerin güçlülüğünü göstermektedir’’ açıklamasında bulundu.

Sonraki Haber

Bosna Hersek'li Gençler TİKA desteğiyle Siperli Maske Üretiyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) ile Uluslararası Saraybosna Üniversitesi işbirliğinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadeleye destek kapsamında Bosna Hersekli sağlık çalışanlarına dağıtılmak üzere 3D Yazıcı ile yüz koruyucu maske üretimi gerçekleştirildi. TİKA...