Haberler

27 Kasım 2023

Somalili Hakim ve Savcılara Yönelik, Adalet Yönetimi ve İhtisas Mahkemeleri Eğitimi Düzenlendi

21-26 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Adalet Yönetimi ve İhtisas Mahkemeleri eğitimine, Somali Yargı Mevzuatı Direktörü Khalif Osman Mohamed ile Somali’de görev yapan 9 hâkim ve savcı katıldı.

Eğitim programının açılış törenine; Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Muhittin Özdemir, TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Rahman Nurdun, Türkiye Adalet Akademisi ve TİKA yetkilileri katıldı.

Eğitimin açılışında konuşan Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Özdemir, eğitimleri gerçekleştirmedeki temel amaçlarının Türkiye Cumhuriyeti’nin adalet alanında ortaya koyduğu kültürü, birikimi dost ve müttefik ülkelerin hâkim savcılarıyla paylaşmak, onlardan bir şeyler öğrenmek, bilgi ve tecrübelerini de onlarla paylaşmak olduğunu belirtti.

TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Nurdun ise konuşmasında Somali ile Türkiye arasındaki dostluğa değindi. Türkiye Adalet Akademisi ile birlikte yürütülen programın kapasite geliştirme programı olduğunu belirten Nurdun, eğitime katılan ve tecrübelerini paylaşanlara teşekkürlerini sundu.

Programda, eğitimlerin yanı sıra sosyal program kapsamında katılımcılara Ankara'nın tarihî ve turistik yerlerini görme imkânı sunuldu. Ayrıca ilgili kurum ziyaretler de gerçekleştirildi.

Sonraki Haber

TİKA’dan Atık Su Alanında Düzenlenen Eğitime Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı  (TİKA), Adli ve Klinik Toksikoloji Derneği (AKTOD) ve Azerbaycan Tıp Üniversitesi iş birliğinde 13-17 Kasım 2023 tarihleri arasında “Madde Kullanımı ile Mücadelede Atık Su Epidemiyolojisinin Kullanılması Eğitimi” programı düzenlendi....