Haberler

07 Haziran 2014

Sırbistan'da Meroşina Belediyesi Spor Sahası Hizmete Açıldı

Sırbistan genelinde gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam eden Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Sırbistan’ın Meroşina Belediyesi’ne yaptırılan Spor Sahası hizmete açıldı.

Sırbistan’ın en az gelişmiş 46 belediyesinden biri olan Meroşina Belediyesi, Sırbistan’ın doğusunda yer alıyor. Coğrafi konumu itibariyle ticaret merkezlerine yakın bir yerde bulunan Meroşina Belediyesi sürekli göç veriyor. Meroşina Belediyesi’nin spor ve dinlenme turizmi açısından kalkınma potansiyelinin yüksek olması nedenleriyle anılan belediyeye turizmi canlandıracak ve yeni iş imkanları sağlanmasını mümkün kılacak spor sahası TİKA tarafından yapılarak düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Törene Türkiye Belgrad Büyükelçisi Mehmet Kemal Bozay, TİKA Belgrad Program Koordinatörü Emrah Ustaömer, Meroşina Belediyesi ve TİKA yetkilileri katıldı. Törende açıklamalarda bulunan Meroşina Belediyesi yetkilileri, Türkiye’den yardım almanın kendilerini çok mutlu ettiğini ifade ederek, iki ülke arasında söz konusu işbirliğinin devam etmesi dilediğinde bulundu.

Türkiye Belgrad Büyükelçisi Bozay ise TİKA’nın Sırbistan’ın tüm bölgelerinde aktif bir şekilde projeler gerçekleştirdiğini belirterek, Meroşina Belediyesinin kalkınması için Türkiye’den yatırımcılar getireceğini kaydetti. TİKA Belgrad Program Koordinatörü Ustaömer ise TİKA’nın Sırbistan’da gerçekleştirdiği proje ve faaliyetler hakkında bilgi verdi. TİKA Belgrad Program Koordinatörü Ustaömer, söz konusu projenin Meroşinalı vatandaşlara hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Doğu ile Batı arasında bir kapı olarak kabul edilen Niş’e çok yakın bir belediyede TİKA tarafından gerçekleştirilen söz konusu proje ile coğrafi ve kültürel yakınlıktan doğan dostluk ve kardeşlik duygusu vurgulandı.

Sonraki Haber

TİKA'dan Azerbaycanlı Çiftçilere Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Azerbaycan’da uygulamaya konulan Süt Sığırcılığının Geliştirilmesi ve Islahı Projesi kapsamında, Kırklareli ilinde düzenlenen törenle Azerbaycan’a gönderilen 81 gebe düve Azerbaycan’ın Saatli ve Sabirabat bölgelerinde yaşayan çiftçi ailelere teslim...