Haberler

06 Haziran 2016

Sırbistan Yüksek Temyiz Mahkemesi’ne Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Sırbistan Yüksek Temyiz Mahkemesi’nin daha verimli çalışmasına katkı sağlamak üzere elektronik ekipman desteğinde bulundu.

Belgrad’daki, Sırbistan Yüksek Temyiz Mahkemesi binasında düzenlenen törende, Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay ile TİKA Belgrad Koordinatörü Mehmet Bayrak, Sırbistan Yüksek Temyiz Mahkemesi Başkanı Dragomir Miloyeviç’e TİKA’nın temin ettiği bilgisayar, yazıcı ve tarayıcılardan oluşan elektronik ekipmanlar teslim edildi.

Törende konuşan Dragomir Miloyeviç Sırbistan Hükümeti adına teşekkürlerini sunarken, bu tür yardımlar ile iki ülke arasındaki ikili işbirliğin gün geçtikçe büyüdüğünü vurguladı. Miloyeviç, temin edilen ekipman sayesinde mahkeme çalışmalarında verimliliğin artacağını, kalite ve kapasitenin gelişeceğini belirterek, Sırbistan ile Türkiye’deki Yüksek Mahkemeler arasındaki iletişimin de bu sayede ivme kazanacağını belirtti. Miloyeviç, Sırbistan ile Türkiye’nin AB yolunda olan iki ülke olduğuna da vurgu yaptı.

Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi Mehmet Kemal Bozay ise, AB sürecinde iki ülke olan Sırbistan ve Türkiye’nin tecrübelerini paylaşacağı çok alan bulunduğunu ve temin edilen lojistik desteğin adalet alanındaki işbirliğinin önemli bir sembolü olduğunu belirtti.

TİKA Koordinatörü Bayrak, Sırbistan Yüksek Temyiz Mahkemesi’nin Şubat ayında Türkiye’ye gerçekleştirdiği ziyaret ile iki ülke kurumları arasındaki güçlü işbirliğinin temellerinin atıldığını vurguladı. Bayrak, gerçekleşen projenin iki ülke kurumları arasındaki işbirliğinin gelişmesine katkı sağladığını belirterek, gelecekteki ortak çalışmaların habercisi olduğunu ifade etti.

Sonraki Haber

Myanmar’da Eğitime Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Hristiyan, Müslüman ve Budist halkın bir arada yaşadığı Dalla köyünde 6 okulda toplam 1500 öğrenciye okul araç gereçleri ve kırtasiye malzemesi desteğinde bulundu. Myanmar Koordinatörü Abdulahad Kökdağı yaptığı konuşmasında TİKA projeleri...