Haberler

06 Haziran 2016

Myanmar’da Eğitime Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Hristiyan, Müslüman ve Budist halkın bir arada yaşadığı Dalla köyünde 6 okulda toplam 1500 öğrenciye okul araç gereçleri ve kırtasiye malzemesi desteğinde bulundu.

Myanmar Koordinatörü Abdulahad Kökdağı yaptığı konuşmasında TİKA projeleri ile eğitime ve çocuklara yönelik yapacakları projelerin devamının geleceğini belirtti. Türkiye'nin ve TİKA'nın yaptığı yardımları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "Dünya’nın her yerine uzanıp nerede dertli varsa Türkiye olarak oraya gidip az veya çok yardımda bulunacağız." düsturuyla hiçbir ayrım gözetmeksizin yaptığını vurguladı. 

Dalla köyünün 3 dine mensup lider din adamları da Türkiye ve TİKA'ya yardımları için teşekkür ettiklerini iletti. Bölge halkı Koordinatör Abdulahad Kökdağı'na TİKA’yı temsilen teşekkür belgesi takdim etti.

Sonraki Haber

TİKA’dan İlk İftar Atayurdu Kazakistan’da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen Gönül Kervanı projesi Almatı’da Ramazan’ın ilk iftarıyla sona erdi. TİKA ve Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi işbirliğinde Almatı’da ilk iftar programı düzenlendi....