Haberler

14 Nisan 2015

Senegal Spor Bakanlığı'na Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Senegal Spor Bakanlığı'na, aralarında bilgisayar, yazıcı, projeksiyon aleti ve ofis mobilyalarının bulunduğu malzeme yardımında bulundu.

Malzemelerin teslimi için Spor Bakanlığı'nda düzenlenen törene, Bakan Matar Ba, Türkiye'nin Dakar Büyükelçisi Nilgün Erdem Arı, TİKA Dakar Koordinatörü Anıl Ertekin, bakanlık üst düzey bürokratları ve çalışanları katıldı.

Törende konuşan Bakan Ba, yardım ve işbirliği için kardeş ülke Türkiye ve TİKA'ya teşekkür etti. İki ülke arasındaki işbirliği ve ilişkilerin gelecekte daha da gelişerek devam etmesi temennisinde bulunan Spor Bakanı, ofis malzemelerinin teşkilat için önemine vurgu yaptı.Büyükelçi Arı ise iki ülke ilişkilerinin dostluk ve kardeşlik çerçevesinde sürdüğünü belirterek, Türkiye'nin bundan sonra da Senegal'e yardım ve desteğinin süreceğini ifade etti.

 

Sonraki Haber

Etiyopya'da 10 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Etiyopya’nın Afar Eyaleti şehirlerinden Awash'da 10 ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne malzeme desteği sağlandı. TİKA Etiyopya’da faaliyet alanını genişletiyor. TİKA ülkemizin yaklaşık 1,5 katı yüzölçümü büyüklüğünde ve 95...