Haberler

27 Kasım 2013

Senegal Radyo Televizyon Kurumu Personeline Teknik Eğitim

Senegal Radyo Televizyon Kurumu Personeline Teknik Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Senegal Radyo Televizyon Kurumu personelinden oluşan 10 kişilik heyete TRT Genel Müdürlüğü’nde kamera, ışık ve montaj, grafik alanlarında eğitim verilecek.

Türkiye ile tarihi ve kültürel bağları olan ve TİKA’nın faaliyetlerinin her geçen gün artmakta olduğu Senegal, Afrika’nın gelişmekte olan ülkelerinden birisi olma özelliğini taşıyor. Senegal’in resmi yayın organı olan Senegal Radyo Televizyon Kurumu (RTS-Radio Television Senegalaise) teknik personeline mesleki eğitim programı düzenlenmesi amacıyla TİKA’dan destek talebinde bulunmuştu.

Türkiye’yi ziyaret etmek isteyen Senegal Radyo Televizyon Kurumu personelinden oluşan 10 kişilik heyete TİKA’nın katkılarıyla TRT Genel Müdürlüğü’nde kamera, ışık ve montaj, grafik alanlarında eğitim verilmesi kararlaştırıldı. Bu çerçevede 25 Kasım 2013 tarihinde TRT Genel Müdürlüğü’ne gelen Senegal Radyo Televizyon Kurumu personeli, ışık, montaj, grafik ve kamera alanlarında üç gruba ayrılarak eğitime başladı.

Senegal Radyo Televizyon Kurumu personeline verilecek teknik eğitim sonrası Ankara’nın tarihi ve turistik yerlerini hakkında bilgi verilmesi amacıyla sosyal program düzenlenecek. TİKA tarafından, Senegal Radyo Televizyon Kurumu personeline yönelik teknik eğitim programı düzenlenmesinin Senegal ile ekonomik, sosyal ve kültürel ilişkilerimizin gelişmesine katkı sağlayacağı değerlendiriliyor.

Sonraki Haber

Bilge Tonyukuk Karayolu Protokolü İmzalandı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından yapılacak olan Bilge Tonyukuk Karayolunun protokolü Moğolistan’ın Başkenti Ulanbator’da imzalandı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda TİKA tarafından yapılacak olan Bilge Tonyukuk...