Haberler

20 Mayıs 2015

Saraybosna'nın En Eski Camisi Fatih Sultan Mehmed Camii Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Teşrifleriyle Açıldı

Erdoğan, Saraybosna'da TİKA tarafından restore edilen Hünkar Camisi ile Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restorasyonu yapılan İsa Bey İshakoviç Hamamını hizmete açtı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saraybosna’da Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restore edilen İsa Bey İshakoviç Hamamı ile TİKA tarafından restore edilen Hünkar Camisi'ni hizmete açtı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'ya gerçekleştirdiği resmi ziyaret kapsamında temaslarına devam ediyor.

Erdoğan, ilk olarak beraberinde eşi Emine Erdoğan, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konsey Üyesi Bakir İzzetbegoviç, Bosna Hersek Bakanlar Kurulu Başkanı Denis Zvizdiç, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Bosna Hersek Reisülüleması Hüseyin Kavozoviç ile İsa Bey İshakoviç Hamamı'nın açılışını yaptı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restore edilen, hamam ve otel olarak hizmet verecek binayı gezen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bina çıkışında kendisine sevgi gösterisinde bulunan Türk vatandaşlarının yanına gitti.

Erdoğan, "Recep Tayyip Erdoğan" ve "Uzun adam buraya" tezahüratlarıyla kendisini davet eden gençlerle ayaküstü sohbet etti. Bosna Hersek'teki üniversitelerde okuyan öğrencilerin, okullarını ziyaret davetine Erdoğan, "Programımız çok yoğun, onun için başka zaman birkaç günlüğüne geldiğimizde inşallah" karşılığını verdi.

Bazı gençlerin kayıt sıkıntısı nedeniyle oy kullanamadıkları belirtmesi üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Oy kullanın. Ne yapın edin, oyunuzu kullanın. Gerekiyorsa Türkiye'ye gelip, havaalanlarında oyunuzu kullanın" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, oy kullanmaya Türkiye'ye gidip-gelmek için uçak talebinde bulunan bir gence de gülerek "Bakalım, çaktırma" esprisini yaptı.

Erdoğan, beraberindekilerle daha sonra TİKA tarafından restore edilen Hünkar Camisi'ni hizmete açtı. Camiyi gezen Erdoğan, ikindi namazını da burada kıldı.

KAYNAK: ANADOLU AJANSI (AA)

Sonraki Haber

TİKA ve Küba Radyo ve Televizyon Kurumu Arasında İşbirliği Projesi

Küba Radyo ve Televizyon Kurumu’nun dublaj sistemi Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından yenilenecek. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Şubat ayında yapmış olduğu Latin Amerika ziyareti kapsamında TİKA başkanı Sayın Dr. Serdar Çam’ın da...