Haberler

10 Eylül 2014

Pakistanlı Dezavantajlı Vatandaşlara TİKA'nın Desteği Sürüyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen projelerle Pakistanlı dezavantajlı vatandaşlara destek devam ediyor.

TİKA tarafından Pakistan’ın Pencap Eyaletinin Okara Şehrinde kadınlara yönelik bir dikiş-nakış kursu kuruldu ve bölgedeki 51 yürüme engelli kişiye tekerlekli sandalye hediye edildi. Lahor Merkezli Ameer Begum Vakfı tarafından tespit edilen ihtiyaç TİKA’nın katkıları ile giderilmiş oldu.

Bölge kadınlarının gelir getirici bir yetenek olan dikiş-nakış ve trikotajı (makineli örgü) öğrenmelerini sağlayacak eğitim merkezinin binasının tadilatı da TİKA’nın katkılarıyla gerçekleştirildi. Eğitim merkezinin işletilmesi proje ortağı Vakıf tarafından üstlenildi.

Tekerlekli sandalye hediye edilen 51 yürüme engelli vatandaşın ise gündelik hayatı kolaylaştı ve hareket özgürlüğü kazandılar.
Dikiş-nakış kursu ve tekerlekli sandalyeler TİKA ve Vakıf temsilcileri ile bölge halkının katıldığı bir törenle hizmete verildi.

Sonraki Haber

TİKA ve Arnavutluk Cumhuriyeti Kentsel Kalkınma ve Turizm Bakanlığı Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ile Arnavutluk Cumhuriyeti Kentsel Kalkınma ve Turizm Bakanlığı ile Teknik Altyapının Yenilenmesi ve Teknik Malzemelerin alınması kapsamında işbirliği protokolü imzalandı. TİKA, Arnavutluk’ta gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu çerçevede...