Haberler

11 Eylül 2014

TİKA ve Arnavutluk Cumhuriyeti Kentsel Kalkınma ve Turizm Bakanlığı Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ile Arnavutluk Cumhuriyeti Kentsel Kalkınma ve Turizm Bakanlığı ile Teknik Altyapının Yenilenmesi ve Teknik Malzemelerin alınması kapsamında işbirliği protokolü imzalandı.

TİKA, Arnavutluk’ta gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu çerçevede Teknik İnşaat Merkez Arşivi’nde bulunan teknik belgelerin arşivlemesi, ve arşivin dijitalizasyonu, ilgilenen kurum ve vatandaşlara verilen hizmetlerin de kolaylaştırılması ve altyapının modernizasyonu amacıyla Teknik Altyapının Yenilenmesi ve Teknik Malzemelerin alınması kapsamında işbirliği protokolü imzalandı. Tören, Arnavutluk Turizm Bakanı Eglantina Gjermeni, Türkiye Arnavutluk Büyükelçisi Hidayet Bayraktar, TİKA Tiran Koordinatörü Prof. Dr. Birol Çetin ve ilgilililerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Törende konuşann Arnavutluk Turizm Bakanı Gjermeni, işbirliğinden ve Türkiye’nin verdiği destekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Arnavutluk Turizm Bakanı Gjermeni, Turizm ve Kalkınma alanındaki işbirliğinin artarak devam etmesi için elinden gelen desteği sağlayacaklarını kaydetti.

Türkiye Arnavutluk Büyükelçisi Bayraktar ise projeyle Turizm ve Kentsel Kalkınma Bakanlığı’nın Teknik Altyapısının Yenilenmesinin ve çağdaş standartlara göre arşiv belgelerinin dijitalizasyonunun gerçekleştirilmesi ile var olan ilişkilerin daha da pekişeceğini belirtti.
TİKA Tiran Koordinatörü Prof. Dr. Çetin, ise söz konusu projenin TİKA ve Arnavutluk Kentsel Kalkınma ve Turizm Bakanlığı ile yapılan 6. Proje olduğuna dikkat çekerek, bundan sonraki projelerin Arnavutluk turizm sektöründeki hizmet kalitesinin arttırılmasına yönelik eğitim faaliyetleriyle devam edeceğini ifade etti.

Sonraki Haber

Çad'da Türk Çad Girişimcileri Kooperatifine Briket Makinesi Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Çad’ın Başkenti Encemine’de Türk-Çad Girişimcileri Kooperatifine bir adet briket makinesi desteğinde bulunuldu. TİKA Çad’da gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Çad’da birçok alanda önemli projelere imza atan TİKA, projelerine...