Haberler

09 Şubat 2016

Özbekistanlı Maliyeciler Sosyal Güvenlik Eğitimi İçin Ankara’da

Özbekistan Maliye Bakanlığı’na bağlı olarak ülkenin çeşitli vilayetlerinde görev yapan bölüm başkanları ve uzmanları arasından seçilen 10 personele yönelik Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) işbirliğinde Ankara’da düzenlenen Sosyal Güvenlik Eğitim programı başladı.  

Özbekistan Maliye Bakanlığı’nın talebi üzerine, T.C. Hazine Müsteşarlığı, T.C. Maliye Bakanlığı ve SGK uzmanlarından oluşan bir heyet geçtiğimiz sene Özbekistan Maliye Bakanlığı nezdinde bir ihtiyaç analiz çalışması gerçekleştirdi.

Söz konusu heyetin gerçekleştirmiş olduğu ziyaret neticesinde, Özbek maliye uzmanları için Türkiye ve Özbekistan'da bir dizi eğitim programı düzenlenmesi plânlandı. Bu kapsamda, Özbekistan Maliye Bakanlığı’nın çeşitli departmanlarında çalışan yönetici ve personelleri için ilk olarak TİKA ve SGK işbirliğinde bir eğitim programı hazırlandı.

Ankara’da gerçekleştirilecek olan eğitim programına Özbekistan Maliye Bakanlığı’na bağlı olarak ülkenin çeşitli vilayetlerinde görev yapan bölüm başkanları ve uzmanları arasından seçilen 10 personel katılıyor.

TİKA ve SGK işbirliğinde düzenlenen eğitim programında, Özbek maliyecilere SGK’nın Kurumsal Yapısı, Reform Süreci, Emeklilik Sistemi, Sigortalı Kavramı ve Tescil, İşveren Prim, Prim Oranları ve Teşvikler, Kayıtdışı İstihdam İle Mücadele, Uzun Vadeli Sigortalar, Kısa Vadeli Sigortalar, Tahsis İşlemleri, Genel Sağlık Sigortası, Özel Sektör ile İlişkilerin İşleyişi ve Bilgi Sistemleri konularında bilgiler verilecek.

Eğitim programı kapsamında 12 Şubat 2016 tarihine kadar Türkiye’de kalacak olan Özbek heyet, program bitiminde TİKA tarafından hazırlanan sosyal program kapsamında Ankara’nın tarihî ve turistik yerlerini görme imkânı da bulacak.

Sonraki Haber

Gürcistan’da Goginauri ve Kviahidzeebi Köylerini Merkeze Bağlayan Yol TİKA Tarafından Yapıldı

Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Şuahevi İlçesine bağlı Goginauri ve Kviahidzeebi köylerini merkeze bağlayan 5,5 km’lik yol Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yapıldı. Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Şuahevi İlçesine bağlı Goginauri ve Kviahidzeebi...