Haberler

26 Haziran 2015

Özbekistanlı Doktorlara Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde Özbekistanlı doktorlara Ankara’da Dr. Sami Ulus Kadın Doğum ve Çocuk Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Ankara Etlik Zübeyde Hanım Çocuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde eğitim programı düzenlendi.

TİKA, Özbekistan’a yönelik gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda Özbekistan’da özellikle mesleki eğitim programları kapsamında önemli projelere imza atan TİKA tarafından Sağlık Bakanlığı işbirliğinde Özbekistanlı doktorlara Ankara’da Dr. Sami Ulus Kadın Doğum ve Çocuk Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Ankara Etlik Zübeyde Hanım Çocuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde eğitim programı düzenlendi.

Eğitim programına Taşkent, Semerkant, Buhara, Fergana ve Kaşkaderya'daki hastanelerde çalışan Kadın -doğum ve çocuk doktorları katıldı. TİKA ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde 2013 yılından bu yana Özbekistan'dan gelen çocuk ve kadın-doğum doktorları için dört ayrı eğitim programı düzenlendi.

Söz konusu eğitim programının devamı olarak Özbekistan Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen 8 kişilik heyet için Dr. Sami Ulus Kadın Doğum ve Çocuk Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Ankara Etlik Zübeyde Hanım Çocuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir eğitim programı daha gerçekleştirildi. Programa katılan doktorlar, söz konusu eğitimin kendileri için çok faydalı olduğu, Türk meslektaşlarının destek ve ilgisinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Sonraki Haber

Afganistan’ın Mezarı Şerif Şehrinde Türkçe Kursları Açıldı

Afganistan'da çeşitli alanlarda birçok projeyi hayata geçiren Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, (TİKA) ülkenin kuzeyindeki Mezar-ı Şerif kentinde Sultan Raziye Kız Lisesi ve Mevlana Celaleddini Belkhi Liselerinde Türkçe kursu açtı. TİKA Afganistan’da gerçekleştirdiği projelerle...